in

Zargana Ne Zaman, Nerede ve Nasıl Avlanır Püf Noktaları ve Tüm Detayları

Kanalımıza Ücretsiz Abone Olmak İçin = https://bit.ly/2AQ2RHu

İnstagram Sayfamız = https://bit.ly/2M2N3Gq

Facebook Sayfamız = https://bit.ly/2nksHdh

Twitter Hesabımız = https://bit.ly/2ALcqHL

Linkedin Adresimiz = https://bit.ly/2Omqfyl

Pinterest Adresimiz = https://bit.ly/2vtodoS

Zargana balığı avı nerede ve nasıl yapılır? Kıyıda mı avlanmak mantıklı yoksa Teknede mi? Zargana avcı bir balık türü olduğundan dolayı avlak yeri olarak bildiğiniz yerlerde yoğun olarak bulunurlar. Avlak yeri mevsimsel değişiklik gösterdiği için Zargana balığının bulunduğu yerde değişiklik gösterir. Yazımızda Zargana avlama tekniklerine ve daha birçok ilave bilgiyi kısaca değindik.

Zargana balığı hem kıyıdan hem de tekne yardımı ile avlanabilir. Ayrıca diğer balıklar gibi canlı yemler ile de zargana balığı avlanabilir.

Kıyıdan zargana balığı avlamak için canlı yem mutlaka bulundurmanız gerekmektedir. ayrıca canlı yemlere örnek vermek gerekir ise bu tür yemler kraça balıkları, papalin, kuyruk altı yem ve midye kenarları olarak örnek verilebilir. Avcılık için öncelikle belirli bir takım kurgusuna ihtiyaç vardır. Bu kurguyu canlı yem ile birlikte tamamladıktan sonra da iğnenin üzerine yerleştirilecek olan yemin orta kılçığa vurmadan takılmasına özen gösterilmesi gerekir.

Ayrıca taktığımız yemin denize atış sonrası su içinde canlı olarak kalması çok önemlidir. Balıklar bildiğiniz üzere canlı yemlere gelmektedir. Ayrıca bu kurduğumuz balık takımlarının içinde en önemli madde ise kuşkusuz şamandıra olmaktadır. Şamandıra, balıklar yeme temas ettiği anda su içine batacaktır. Sizde böylelikle Zargana’nın geldiğini anlayıp kendinize doğru takımları çekmeye başlayacaksınız. Şamandıra bu yüzden oldukça belirleyici bir etkendir. Eğer ki şamandıra kullanmamış olursanız sadece ipin gevşemesinden anlayabilirsiniz. Aslında bu da bir yöntem olsa da çok hafif olan şamandırayı da takımların içine takmak mantıklı bir av tekniği olacaktır. Her türlü balık avında oldukça etkili bir yöntemdir.

tarih: 2018-08-05 20:37:31

#fishing #balıkavı #oltabalık #rastgele #balıkçılık

Kaynak Link

Otomatik paylaşılmıştır. .

What do you think?

Comments

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

İzmirden kiyidan at çek ile yakalanan en güzel levregi tartiyoruz..

Çekerek barajı sazan avı 2 kg aynalı